کد خبر:47097 تاریخ انتشار : 1395/6/3-11:31:29
رییس مجمع عالی بسیج آذربایجان‌ شرقی مطرح کرد؛
اعلام آمادگی ۴۵ هزار واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات نشان دهنده ی رکود عمیق است
محمد علی متفکر آزاد گفت: متولیان اقتصاد کشور باید سود پولشویی، دلالی و رانت خواری را به حداقل رسانند تا مردم و بخش خصوصی به سمت تولید حرکت کنند.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/47097

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی ، محمدعلی متفکر آزاد در مجمع عالی بسیج استان آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: به تعبیر رهبری در دل فرهنگ، سیاست هم هست؛ باید به این نکته توجه کنیم که سبک زندگی در کشور، ما را به کدام سمت سوق می دهد؟

وی با تأکید بر اینکه باید تفاوت های سبک زندگی اسلامی و غربی را احصا کنیم، افزود: چرا با افتخار به سمت مصرف کالاهای خارجی می رویم؟ بسیاری از ابعاد سبک زندگی به اقتصادیات و مصرف مربوط می شود.  زمانی در دوران اوج تمدن اسلامی هر کالایی که مارک الله داشت مورد اقبال مردم قرار می گرفت

رییس مجمع عالی بسیج آذربایجان‌شرقی بر نقش حائز اهمیت آحاد مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: بسیاری از کالاهای مصرفی در ایران چند برابر متوسط جهانی مصرف می شوند.

متفکرآزاد خاطرنشان کرد: امروز با فراخوان دولت ۴۵ هزار واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات اعلام آمادگی می کنند که این آمار نشان می دهد مشکل اساسی ما رکود است. برنامه ششم باید در سیاقی نوشته شود که سیاست های اقتصاد مقاومتی لحاظ شده و اهداف سند چشم انداز کشور عملیاتی گردد.

وی تأکید کرد: اقتصاد مقاومتی زمانی محقق می شود که شفاف سازی انجام شده و رانت خواری و پولشویی ریشه‌کن شود؛ انواع مفاسد موانع اصلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی هستند. وقتی سود دلالی زیاد باشد، طبیعی است که مردم به سمت تولید سوق پیدا نکنند.

رییس مجمع عالی بسیج آذربایجان‌شرقی اذعان داشت: سرمایه گذاری خارجی باید از کانال اقتصاد مقاومتی و بر اساس اولویت های کشور و با چاشنی دانش بنیان انجام گردد. متولیان اقتصاد کشور باید سود پولشویی، دلالی و رانت خواری را به حداقل رسانند تا مردم و بخش خصوصی به سمت تولید حرکت کنند.

انتهای پیام//

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...