کد خبر:74813 تاریخ انتشار : 1396/3/31-12:58:13
معاون فرهنگی اجتماعی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی؛
اساس فرمان "آتش به اختیار" مقام معظم رهبری ، چیزی جز تاکید بر اصل بدیهی امر به معروف و نهی از منکر نیست
انقلاب اسلامی به مردم ایران آموخته است که می بایست متکی به خود باشند و برای عمل به تکلیف منتظر این و آن نمانند.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/74813
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، علی اکبر قیدری معاون فرهنگی اجتماعی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار این سایت با تشریح فرمان آتش به اختیار مقام معظم رهبری گفت: انقلاب اسلامی به مردم ایران آموخته است که می بایست متکی به خود باشند و برای عمل به تکلیف منتظر این و آن نمانند.

وی افزود: اصول ابتدائی امر به معروف و نهی از منکر ایجاب می کند که هر فرد مسلمان به وظیفه ی خود در جامعه اسلامی عمل کند.در همین راستا تفکر اسلامی به مردم اجازه می دهد برای اسلامی کردن جامعه و مطالبه گری منتظر سلسله مراتب حکومتی نمانده و از چارچوب های بسته ی بروکراسی اداری عبور کرده و ارزش های خود را پاس بدارد.

قیدری افزود: تفکر مردم سالاری دینی نمی پذیرد که مردم از عرصه های اجرائی و فرهنگی و اجتماعی حذف شوند. به تعبیر بنیانگذار انقلاب اسلامی "مردم همیشه و همه جا صاحبِ کشورند" و بر این اساس فرمان "آتش به اختیار" مقام معظم رهبری ، چیزی به جز تاکید براین اصل بدیهی نیست که جوانان مومن و انقلابی نباید در امر به معروف و نهی از منکر منتظر این و آن بمانند.

مردم خط اصلی سخنان رهبر معظم انقلاب را در شرایط فعلی کشور درک کرده اند و می دانند که امروز خاصیت " آتش به اختیار" در عرصه ی جنگ فرهنگی و سیاسی و جنگ نرم است که قابلیت ظهور و بروز دارد.

قیدری با اشاره به حوزه مورد نظر رهبری در فرمان آتش به اختیار گفت : فرمان " آتش به اختیار" در عرصه ی جنگ فرهنگی سیاسی مورد اشاره قرار گرفت که که زیرمجموعه جنگ نرمی است که ظهور و بروز پیدا کرده است . قیدری ادامه داد:استفاده مجدد ایشان از اصطلاحات نظامی در حوزه فرهنگی نظیر جنگ نرم،شبیخون فرهنگی،ناتوی فرهنگی و آتش به اختیار  نشان از اهمیت و ضرورت موضوع داشته و بنا دارند نخبگان جامعه را متوجه پیچیدگی های دفاع از ارزش های ایرانی اسلامی در عصر جهانی شدن نموده و آنان را هوشیار نمایند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد این تلنگر موجبات هوشیاری بیشتر جامعه نخبگانی کشور شده و جامعه اسلامی را از آفت های جنگ نرم مصون نگه دارد.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: