کد خبر:56027 تاریخ انتشار : 1395/8/26-9:34:4
یاداشت وارده/ علی عبدالله زاده
از شبستر تا مهران!!!
متاسفانه بی حرکتی و منفعل بودن در امور فرهنگی از شاخصه های مدیریت فرهنگی استان و مرکز پیام نورمان بوده و بعد از مشکلات عدیده‌ای که دانشجویان پیام نور از هر بعد با آن گریبان گیر هستند، اتوبوس نمکی بود که بر روی زخم پاشیده شد هرچندکه اقدامات جالب و حیرت آور در این سطح از مسئولان کم نیست
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/56027
یادداشت وارده /علی عبدالله زاده - دانشجوی دانشگاه پیام نور تبریز

شاید بتوان این اتوبوس را که از شبستر برای حمل زائران حسینی آمده بود را بهترین کمک مسئولان فرهنگی در یک سال گذشته به دانشجویان دانست و به عنوان قدمی که برای ارتقاء سطح معنوی آنان برداشته اند در نظر گرفت.

شور و شوق و حرارتی که به واسطه وجود حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در دل تک تک افراد ایجاد شده خود زمینه کار فرهنگی را ایجاد کرده و نیازی نیست که مسئولان خیلی به زحمت افتاده و وقت و انرژی صرف کنن.

اما متاسفانه بی حرکتی و منفعل بودن در امور فرهنگی از شاخصه های مدیریت فرهنگی استان و مرکز پیام نورمان بوده و بعد از مشکلات عدیده‌ای که دانشجویان پیام نور از هر بعد با آن گریبان گیر هستند، اتوبوس نمکی بود که بر روی زخم پاشیده شد هرچندکه اقدامات جالب و حیرت آور در این سطح از مسئولان کم نیست.

مسئولان فرهنگی که در مقابل فساد مالی و کارهای عجیب و غریب دیگر مسئولان سکوت و چاپلوسی را پیشه کرده بودند، در تامین اتوبوس زائران اربعین به فکر صرفه جویی افتاده و اتوبوسی را هماهنگ کرده بودند که قرار است مسافت تبریز تا مهران را طی کند.

آیا مسئولان قبل از هماهنگ شدن از کم و کیف اتوبوس آگاه بوده اند؟که اگر جواب منفی است، بی اعتنا بودن به حرکتی خواهد بود که به صورت خودجوش توسط دانشجویان صورت گرفته است و اگر جواب مثبت است، آیا خودتان راضی به سفر با اینگونه وسیله نقلیه بودید؟ یا جان خود را مقدم بر دیگر مسائل می شمردید؟

دانشجویانی که بی هیچ ادعایی و با شور و شعور حسینی؛ دل از زندگی معمولی بیرون زده و بسوی حرم امام عاشقان رهسپار بودند، و به یاد کاروان حضرت زینب (س) قصد سفر کرده بودند ؛ شاید انتظار چندانی از مسئولان نداشته اند اما کم لطفی و این چنین اقدامات بی تدبیر از اشخاصی که مقام یا منصبی را قبول می کنند و مسئولیتی را به عهده می گیرند به هیچ وجه قابل قبول نیست.

آنچه قطعی و مشخص است؛ به خطر انداختن جان بیش از ۳۰ نفر از دانشجویان است که نگرانی خانواده‌های آنان و همچنین کاسته شدن شان و منزلت دانشگاه پیام نور را نیز باید به آن اضافه کرد.

با عنوان تذکر باید بیان کرد که ارزش دانشگاه به تصمیمات و ارزش گذاری های مسئولان بوده و امید است که مسئولان و پشت میز نشینان در پیام نور برای دانشجویان و دانشگاه ارزش لازم را نه تنها در گفتار بلکه در عمل قائل باشند.

در آخر امیدواریم که با تدابیری که مسئولین محترم اندیشیده اند و فرا راه زائرین قرار داده اند این عزیزان به سلامت این سفر را به پایان برسانند.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...