کد خبر:63511 تاریخ انتشار : 1395/11/5-8:56:6
مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان‌شرقی ؛
اردوهای راهیان‌نور گامی برای تربیت کادر همطراز انقلاب اسلامی‌/ اعزام 42 کاروان دانشجویی به مناطق جنگی
شادی گفت: اردوی راهیان نور اقدامی فرهنگی برای تربیت کادر همطراز انقلاب اسلامی است که در سال جاری نیز با بیشترین مقدورات به انجام می‌رسد.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/63511

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، عبدالله شادی مسئول بسیج دانشجویی استان آذربایجانن شرقی ، از برگزاری اردوهای راهیان نور در سراسر استان همزمان با سایر نقاط کشور خبر داد و ابراز کرد: ثبت‌نام دانشجویان در دانشگاه‌‌های استان در حال انجام است و این روند تا اول اسفند ماه ادامه یافته و اولین اعزام در 15 اسفندماه و آخرین آن در 21 اسفند ماه انجام می‌‌شود.

وی با اشاره به اعزام 42 کاروان دانشجویی به مناطق جنگی دوران دفاع مقدس، بیان داشت: ظرفیت پیش بینی شده برای اردوی راهیان نور سال جاری از پنج هزار تا هشت هزار نفر می‌‌باشد اما در این خصوص قطعیت لازم وجود ندارد و ما سعی داریم با بیشترین مقدورات پیش برویم.

مسئول بسیج دانشجویی استان در توضیح برنامه‌‌های مربوط به این اردو، عنوان کرد: انجام هماهنگی‌‌های لازم در خصوص محل اسکان یا سازماندهی راویان، روحانیان و اساتید، تولید محتوا، تامین امکانات و تدارکات و اموری از این قبیل از دو ماه پیش آغاز شده و یادواره‌‌هایی در قالب افتتاحیه در تمامی دانشگاه‌‌ها برگزار می‌‌شود.

وی ادامه داد: مرحله دوم برنامه ریزی‌‌های اردو مربوط به حین اردو است که دانشجویان ضمن حضور در مناطق معرض برنامه‌‌های کیفی قرار گرفته و از محتواهای پیش بینی شده، بهره مند می‌‌شوند و این در حالی است که برنامه‌‌هایی چون انجام رزمایش یا تئاتر نیز در پادگان شهید باکری دزفول از پیش هماهنگ شده‌‌اند.

این مقام مسئول با اشاره به اسکان دانشجویان در اردوگاه شهید باکری خرمشهر و پادگان شهید باکری دزفول، گفت: سومین مرحله برنامه‌‌ها پس از پایان اردو و برگزاری اختتامیه برای هرکاروان انجام می‌‌گیرد که طی آن هرکاروان به شبکه تخصصی تقسیم شده و جذب و سازماندهی و ارتباط مستمر با دانشجویان اردو اتفاق می‌افتد.

وی برگزاری اردوهای راهیان نور را گامی در جهت تربیت کادر همطراز انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: اگر با نگاه مدیریتی به این قضیه نگاه کنیم در تمام سیستم های مدیریتی دنیا عمده هزینه‌ها به فرهنگ سازی و تنظیم رفتار سازمانی اختصاص می‌‌یابد چرا که از این طریق می‌‌توان افراد و عناصر هر مجموعه را همسو با اهداف آن هدایت نمود.

شادی در پایان تاکید داشت: اردوی راهیان نور نیز یک اردویی برای فرهنگسازی و آشنایی با آرمان های انقلاب اسلامی است که در قالب آن افراد با فرهنگ جهاد و شهادت، مطالبه گری و مباحث اخلاقی و اعتقادی آشنا شده و مباحث سیاسی در حین اردو مورد حلاجی قرار می‌گیرد.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...