کد خبر:75814 تاریخ انتشار : 1396/4/17-16:20:5
نماینده ولی فقیه در استان در جمع دانشجویان طرح ولایت استانی؛
آتش به اختیار یعنی دفاع از هویت ایرانی اسلامی و دور کردن آن از تاراج بیگانگان و غرب زدگان
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم، امام جمعه تبریز، در آئین افتتاحیه طرح ولایت استانی بسیج دانشجویی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، در تبیین فرمان آتش به اختیار مقام معظم رهبری گفت: آتش به اختیار یعنی دفاع از هویت ایرانی اسلامی و دور کردن آن از تاراج بیگانگان و غرب زدگان.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/75814

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، حجت الاسلام آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، در آئین افتتاحیه طرح ولایت استانی بسیج دانشجویی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان گفت: امروز تهدیدات جدی علیه جمهوری اسلامی شکل گرفته که عمدتاً جنبه فرهنگی دارد. هدف این تهدبدات استحاله فرهنگی و به چالش کشیدن اصل نظام است.

وی افزود: طیفی از دشمنان نظام با تمام قوا در یک جبهه گسترده در صحنه ی غرب آسیا، مقابل ما ایستاده اند و مرتباً توطئه می کنند. یکی از برنامه های آن ها ایجاد داعش با هدف تضعیف قدرت منطقه ای جمهوری اسلامی و تخریب چهره اسلام بود.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: با وجود تهدیدات گوناگون دشمنان در حوزه های مختلف، به نظر می رسد خطرناک ترین تهدید حوزه گفتمانی و هویتی است. امروز دشمنان خارجی و ایادی داخلی آن ها، بر حوزه گفتمانی انقلاب اسلامی و تحریف اندیشه های امام متمرکز شده اند.

وی تصریح کرد: لازم است ساز و کار های مناسب برای تقویت روحیه انقلابی گری در تمام جامعه تعبیه شود. در همین راستا رهبر معظم انقلاب فرمان آتش به اختیار را مطرح کردند که عده ای سعی در سوء استفاده از آن را داشتند.  

                  photo_2017-07-08_14-09-35.jpg

امام جمعه تبریز در تبیین فرمان آتش به اختیار مقام معظم رهبری گفت: آتش به اختیار یعنی دفاع از هویت ایرانی اسلامی و دور کردن آن از تاراج بیگانگان و غرب زدگان. طبق فرمایش مقام معظم رهبری فعالیت فرهنگی باید همراه با منطق و اخلاق و با رعایت قانون باشد، این کار آتش به اختیار، تمیز، جهادی و انقلابی خواهد بود.

وی بیان کرد: دولت ها وظیفه دارند بستر مناسب را برای برنامه های عمیق مردمی در عرصه های مهم فرهنگی و اجتماعی آماده کنند. ولی باید این نکته را به یاد داشته باشیم که بدون حضور مردم و جوانان عزیز امکان پاسخ به هجمه های فرهنگی وجود ندارد.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به ضرورت تقویت بنیه دفاعی کشور افزود: باید با راهکار درست با موج تحولات مواجه شد. آمریکا سیاست های پیچیده ای را در منطقه دنبال می کند. قرارداد های عظیم تسلیحاتی با جیره خوارانش می بندد و منطقه را نا امن می کند. در این شرایط نباید حتی یک لحظه برای ارتقای بنیه دفاعی کشور غافل شد. این با تلاش فرزندان عزیز ما حاصل شدنی است.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...