کد خبر:78223 تاریخ انتشار : 1396/4/28-13:9:59
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در دیدار نمایندگان تشکل ها و روسای دانشگاه ها؛
آتش به اختیار یعنی ایستادن در برابر ترویج تسامح و تساهل غربی/ عده‌‌ای می‌‌خواهند نفرت ما را نسبت به استکبار بکاهند
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم اظهار داشت: در دوران ابتدایی انقلاب عده ای میگفتند اسلام را برای ایران میخواهیم، اما امام فرمود «تمام مقصد ما مکتب ماست». شهدای دفاع مقدس نیز برای اعتلای اسلام در جبهه ها حاضر شدند.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/78223

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، حجت السلام و المسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز در دیدار با جمعی از تشکل‌‌‌‌های دانشجویی و روسای دانشگاه‌‌های استان ضمن اشاره به عنوان برنامه که به نام کنگره شهدای دانشجوی استان بود، اظهار داشت: خوشبختانه امروز کلیه گروه‌‌ها و جریان‌‌‌های سیاسی در پاسداری از ارزش‌‌های دفاع مقدس اتفاق نظر دارند.

                        IMG_0687-(2).gif

وی ضمن تبیین اتفاقات اوایل انقلاب، افزود: در دوران ابتدایی انقلاب عده‌‌‌‌ای می‌‌گفتند اسلام را برای ایران می‌‌خواهیم، اما امام فرمود «تمام مقصد ما مکتب ماست»؛ شهدای دفاع مقدس نیز برای اعتلای اسلام در جبهه‌‌ها حاضر شدند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به ماهیت استکباری دشمنان انقلاب، بیان کرد: امروز می‌‌خواهند نفرت ما را نسبت به استکبار بکاهند، استکباری که همواره در طول تاریخ برای ملت‌‌‌های مظلوم از جمله ملت انقلابی ایران دردسر آفریده است. باید هوشیار باشیم و نباید اجازه بدهیم دیگران برای ما نسخه پیچی کنند.

امام جمعه تبریز با اشاره به خصوصیات بارز بسیج در دوران انقلاب و در طول سال‌‌های گذشته عنوان کرد: بسیج به کمک ما نیاز ندارد، ما محتاج فرهنگ بسیجی هستیم، بسیج همواره در روز بحران کارساز بوده و در صحنه حاضر شده است. لذا باید قدردان و مدیون بسیج باشیم.

                        IMG_0753.gif

نماینده ولی فقیه در استان ضمن تقدیر از فعالیت‌‌های دانشجویان فرهنگی در عرصه‌‌های مختلف با تاکید بر لزوم تبیین و تبلیغ فرهنگ دوران دفاع مقدس، یادآور شد: فرهنگ دفاع مقدس مانند دژی غیر قابل فتح است. فلذا دانشجویان در مطالعه و انتشار وصیت نامه شهدای دانشجو و فرماندهان دانشجو کوتاهی نکنند، هر جمله‌‌‌ای از وصیت نامه شهدا درسی برای جامعه ماست، دانشجویان باید هموارهذ به دیدار خانواده شهدا بروند و با مجاهدت های فرزندان این خانواده های عظیم الشان آشنا شوند.

وی در گریزی به سخنان رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان که از اصطلاح آتش به اختیار سخن گفته بودند ضمن تشریح این اصطلاح، اظهار داشت: آتش به اختیار یعنی در برابر ترویج تسامح غربی و بی هویت کردن جامعه؛ بصورت خودجوش وارد عمل شده و از فرهنگ اصیل اسلامی محافظت به‌‌عمل آید.

وی در پایان سخنان خود گفت: رشد علمی و تهذیب نفس و فعالیت های اجتماعی را پیگیری کنید و نقش رسانه ها و مطبوعات را به خصوص در محیط های دانشجویی دست کم نگیرید .

                        IMG_0757.gif

در ابتدای دیدار آقایان : دکتر پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز ، حسن امینی جانشین ناحیه بسیج دانشجویی استان، دکتر ولی زاده رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دکتر معصومی رئیس دانشگاه پیام نور تبریز، دکتر انگجی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، دکتر شاهی مسئول بسیج دانشگاه علوم پزشکی تبریز ،شهبازی مسئول بسیج دانشگاه پیام نور تبریز، حامدی فر عضو بنیاد علمی نخبگان و فعال فرهنگی به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداختند.

 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...