کد خبر:90539 تاریخ انتشار : 1396/9/17-10:19:5
در دیدار صمیمی دانشجویان بسیجی با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی مطرح شد؛
ابراز نگرانی از حذف دروسی با درون مایه ضداستکباری تا شکایت از فعالین دانشجویی و رسانه ای / درخواست شفافیت مالی از امام جمعه و پاسخ وی / حجت الاسلام آل هاشم: دانشجو باید سیاسی باشد نه سیاست باز
صبح امروز جمعی از دانشجویان بسیجی بمناسبت روز دانشجو با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز دیدار و به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/90539

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ،  صبح امروز جمعی از دانشجویان بسیجی و مسئولین بسیج دانشجویی استان بمناسبت روز دانشجو با حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در محل حسینیه بیت امام جمعه  دیدار و به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

9bb4e482_bbdb_4ab5_8a95_0b3e30ff3428-copy.jpg

شاهی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز بعنوان اولین فعال دانشجویی بود که صحبت های خود را با تقدیر از رویکرد جدید حجت الاسلام آل هاشم در بازدیدهای سرزده و دیدارهای عمومی شروع کرد.

از نادیده گرفته شدن اخلاق پزشکی تا توزیع ناعادلانه بیمارستان و نارضایتی های اخیر طرح تحول سلامت

وی در ادامه به بحث مواجهه مردم با خدمات پزشکی اشاره کرده و گفت: دولت از عهده هزینه بالای طرح تحول سلامت بر نمی آید و این خدمات فقط در شرایطی صورت می گیرد که بیماران در مراکز دولتی ویزیت شوند که منجر به بروز مشکلاتی از قبیل ازدحام بیماران و نارضایتی مردم می شود.

6d515fa9_3049_4172_a174_b842f671909c-copy.jpg

شاهی از جدی نگرفتن اخلاق پزشکی ابراز تاسف کرده و تصریح کرد: متاسفانه در آموزش اخلاق پزشکی اقدام جدی صورت نگرفته و گاهی شاهد برخی توهین ها به بیماران در مراکز درمانی می شویم که عزت مردم پایمال می شود.

این فعال دانشجویی همچنین از توزیع ناعادلانه بیمارستان ها در تبریز انتقاد کرده و اذعان کرد: بیشتر در بیمارستان ها در غرب تبریز هستند و در شرق شهر کمتر بیمارستان تخصصی وجود دارد.

مهدی نیرومند، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز بعنوان دومین دانشجو پشت تریبون رفته ضمن مرور بر اهداف انقلاب اسلامی و لوازم رسیدن به آن، از مراحل رسیدن از حکومت اسلامی و دولت اسلامی به جامعه اسلامی گفت.

5fac98b3_da4f_4885_9ee2_9633519eba0b-copy.JPG

در ادامه طاهری، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ضمن تاکید بر رسالت جنبش دانشجویی، بیان داشت: دانشجویان در کنار وظیفه کسب علم، مطالبه گری از مسئولین و با رویکرد نقادانه و به دور از مسایل سیاسی را وظیفه ذاتی خود می داند.

شکایت از فعالین دانشجویی و رسانه ها علی رغم ادعای "زنده باد مخالف من" آقایان

وی همچنین مبارزه با استکبار و استبداد را از رسالت های اصلی جنبش دانشجویی برشمرد و ضمن انتقاد از رفتارهای متناقض مسئولین، گفت: در حالی که ادعای زنده باد مخالف من آقایان گوش فلک را کر کرده است؛ امروز شاهد شکایت فرماندار آذرشهر از چهار بسیجی اهل قلم و یا شکایت یکی از مسئولین از رسانه انقلابی زیتون بخاطر انتشار فیش حقوقی که بوی نجومی بودن دارد؛ هستیم و همه اینها مصداق دخالت قدرت های خارج از دانشگاه دارد.

43631e1d_8278_4268_9953_b99cfcc7782b-copy-(1).jpg

امروز شاهد حضور دانشجویان عدالت طلب در راهروهای دادگاه ها هستیم

طاهری اذعان داشت: همه این شکایت ها در حالی صورت گرفت که  استاندار سابق ادعای می کرد که هیچ مسئولی حق شکایت از رسانه ها را ندارد و ما امروز شاهد حضور فعالین دانشجویی عدالت طلب در راهروهای دادگاه هایی هستم که باید به مفاسد رسیدگی کنند. 

وی تاکید کرد: این اقدامات نه تنها موجب دلسردی بسیجیان امام خامنه ای نخواهد شد؛ بلکه با شور بیش از پیش مطالبه گری را ادامه خواهند داد.

درخواست فعال دانشجویی از امام جمعه تبریز در خصوص فرهنگ سازی شفافیت مالی مسئولین

سمبلی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه سهند از تشکیل جنبش دیده بان عدالت بسیجیان این دانشگاه گفته و افزود: شفافیت سازی کارهای مالی مسئولین یکی از مطالبات این جنبش می باشد و به عنوان پیشنهاد خواستار پیش قدمی امام جمعه عزیز در این خصوص هستیم تا فرهنگ سازی در بین سایر مسئولین صورت گیرد.

elpress139609161222191512636739ir4-copy.jpg

ابراز نگرانی از حذف دروسی با درون مایه ضداستکباری / دانشگاه فرهنگیان را دریابید چرا که حال این دانشگاه وخیم است 

در ادامه زمانی نیز به نمایندگی از بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان طی سخنانی گفت: حذف دروسی از کتب درسی که درون مایه ضداستکباری داشته؛ جای نگرانی برای دانش آموزان و معلمان آینده دارد.

elpress139609161222441512636764ir4-copy.jpg

وی اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان به دست کسانی افتاده که اهمیت آن را درک نکرده و تیشه به ریشه آن می زنند و این دانشگاه بنیان سازی جدی برای تربیت معلم انقلابی انجام نداده و نخبه کشی کرده است.

زمانی ادامه داد: این دانشگاه را دریابید چرا که حال این دانشگاه وخیم است؛ در حالی که دانشجویان این دانشگاه فرزندان ما را تربیت خواهند کرد.

اقتصاد مقاومتی یک استراتژی برای نقش آفرینی فعالین فرهنگی است

مستوفی بعنوان نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در خصوص اقتصاد مقاومتی سخن گفته و ضمن تاکید بر بیانات رهبری اذعان داشت: اقتصاد مقاومتی یک استراتژی برای نقش آفرینی فعالین فرهنگی در عرصه جهاد اقتصادی است.

ac758a41_cf75_437e_bbaf_f91b5078eb34-copy.jpg

مشکلات خدمات رسانی درمانی به مردم را لمس کردم

بعد از صحبت های فعالین دانشجویی، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم ضمن اشاره به صحبت های یکی از دانشجویان در خصوص اخلاق پزشکی و مشکلات مردم در مورد مسایل درمانی، گفت: طی بازدیدهایی که از بیمارستان ها داشته ام؛ مشکلات را لمس کردم و به مسئولین تذکرات لازم داده شد و پیگیری ها صورت می گیرد.

وی ضمن تاکید بر تذکرات دانشجویی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: اول اینکه خودمان عامل بوده و از خودمان شروع کنیم و همچنین باید معروف و منکرها را بشناسیم و سپس اقدام به امر به معروف ونهی از منکر کنیم.

6f880f31_bb59_4d1c_8157_02e7b5bfdb4d-copy.jpg

آمریکا از ما دست برنخواهد داشت؛ روزی با داعش و روزی با اقلیم کردستان و حالا مساله پایتختی قدس

امام جمعه تبریز دشمنی های آمریکا را تمام نشدنی دانسته و افزود: رهبر انقلاب در نامه خودشان به سرلشکر سلیمانی ضمن تبریک فرموند که باید هوشیاری خود را حفظ کنی چرا که آمریکا از ما دست بردار نخواهد بود؛ روزی با داعش و یک روز با مساله اقلیم کردستان و اکنون هم اعلام مساله پایتختی قدس برای رژیم صهیونیستی را مطرح کردند.

پاسخ به درخواست شفافیت مالی: بیت ما اعتبار دولتی ندارد و همه وجوهات هم به دفتر رهبری ارسال می شود

وی در پاسخ به درخواست یکی از دانشجویان مبنی بر شفافیت مالی مسئولین گفت: مسئولینی که در قانون بر شفافیت مالی آنها تاکید شده باید این کار را بکنند و در مورد بیت خودمان هم باید بگویم که ما اعتبار دولتی نداریم و هر چه پول می آید از وجوهات مردم است که آنها را خدمت رهبری می فرستیم و رسید دریافت می کنیم.

تاکید بر غیردولتی کردن اقتصاد با توجه اهلیت در واگذاری ها

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در تشریح الزامات اقتصاد مقاومتی با تاکید بر پرهیز از اسراف در ادارات و تولید کالای باکیفیت داخلی، تصریح کرد: باید از دولتی کردن اقتصاد پرهیز کرد؛ البته به شرطی که به اهلش واگذار شود و مثل کارخانه بلبرینگ سازی نشود که کارگران آن شش ماه حقوق نگیرند.

همه به دوراندیشی رهبر انقلاب در مساله برجام پی بردند / به ستادهای نماز جمعه  ابلاغ کردم که از دانشجویان در تریبون های نماز جمعه استفاده شود 

امام جمعه تبریز همچنین در خصوص بی فرجام خواندن برجام، بیان داشت: همه دیدند که رهبر انقلاب در بحث برجام چقدر دوراندیش بودند و موضوع را بخوبی مدیریت کردند.

وی همچنین در پاسخ به درخواستی در خصوص حضور فعالین تشکل های دانشجویی در تریبون های نماز جمعه، بیان داشت: با حضور دانشجویان در تریبون های نماز جمعه صد در صد موافقم و به ستادهای نماز جمعه تبریز و شهرستان ها ابلاغ کردم که از دانشجویان استفاده شود.

25f3e943_4f2d_4ecb_91ed_c4a4d40e8cdd-copy.jpg

دانشجو باید سیاسی باشد نه سیاست باز

حجت الاسلام آل هاشم در ادامه تاکید کرد: دانشگاه ها باید سیاسی باشند یعنی دانشجو باید به مسایل سیاسی و گروه ها و احزاب شناخت و بصیرت داشته باشند و این به معنی سیاست زدگی و سیاسی بازی نیست.

وی تصریح کرد: دانشجویان باید دیده بان دستاورهای انقلاب اسلامی یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی باشند و در این مسیر به وظیفه خودشان عمل کنند و همواره به مسئولین دانشگاه در خصوص مسایل مختلف مشاوره دهند و آنها را نسبت به مسایل پیرامون حساس کنند و  با تیزبینی خود مانع افرادی باشند که با سیاسی کاری موجب کند شدن رشد علمی و انحراف می شوند.


انتهای پیام//

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...
ديگر خبرها