آرشیو اخبار
دکتر حسینی با بیان اینکه بعد از انقلاب هنوز هم دانشگاه‌ها مرکز اشاعه افکار برخی افراد که در غرب تحصیل کرده بودند و آنجا را قبله آمال خود میدانستند و تحت تاثیر آنجا بودند گفت: این افراد به راحتی افکار خود را نشر می‌کردند و تشکل‌های خود را نیز به اتاق جنگ تبدیل کرده بودند و اسلحه نگهداری میکردند.
رئیس هیئت امنا دانشگاه آزاد با اشاره به مجاهدت‌‌های مردم آذربایجان در طول تاریخ این منطقه را استانی خواند که از آن ستارخان‌‌ها برخاسته‌‌اند و رهبر ایران نیز یک آذربایجانی است.
این برنامه امروز۲۰ آذر ساعت ۱۸:۰۰ در مسجد بزرگ دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد.
اکنون جهان اسلام و در راس آن جمهوری اسلامی ایران که به فضل الهی توانسته فتنه ها را یکی پس از دیگری خنثی کند، حال نوبت مسئله آزادی فلسطین است که باید در اولویت اقدامات کشورهای اسلامی قرارگیرد؛ کشور های اسلامی باید با اتحاد روزافزون و حمایت های بی دریغ خود از ملت فلسطین و انتفاضه چهارم فرصت پیش آمده را غنیمت شمرده و یکبار برای همیشه فاتحه این رژیم جعلی را بخوانند.
نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو با بیان این مطلب که نهضت مطالبه گری از زمان صدر اسلام وجود داشت، گفت: مطالبه گری به معنای حرکت در جهت اصلاح کج روی ها و حل مشکلاتی است که گریبانگیر جامعه شده است. مطالبه گری جناح و تفکر خاص نمی شناسد. نمی شود مشکلات کشور را به جناح خاصی منتسب کرد و سیاسی کارانه عمل کرد. در جریان استیضاح وزیر راه، حدود 1000 صفحه مستند آماده ارائه شده بود که متاسفانه فضا را سیاسی جلوه دادند و اقدام عملی نشد.
با جست و جو در منظومه ی فکری رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای(مدظله العالی) چنین بر می آید که بعد از تحقق انقلاب اسلامی ودرآمدن انقلاب به صورت نظام مند و به تعبیری همان نظام اسلامی، نوبت به تشکیل دولت اسلامی رسیده است. تشکیل دولت اسلامی در معنای روشن تر، به معنی تشکیل روش و منش دولت مردان به گونه ای اسلامی که در آن نخبگان مومن و انقلابی با آن معنای والای خود که آن معنا در بیانات رهبر معظم انقلاب، جوان مومن انقلابی تعبیر شده است. زمام امور را بدست دارند.
یکی از ویژگی‌های دوران دانشجویی، جوان بودن فرد است است و این با خود انرژی می‌آورد، عدالت خواه و مطالبه‌گر است. حضرت آقا میفرمایند شما محافظه کاری را به ما بسپارید و خودتان مطالبه‌گر باشید؛ چون محافظه کاری قتلگاه انقلاب است. در مورد خصوصیت دیگر دانشجو که طالب علم بودن اوست. اگر نگاهی به دنیا داشته باشیم میبینیم که مستکبرین علم با تعاریف خاص خودشان علم و دانش را در چنگال گرفته‌اند و به بقیه اجازه بهره‌مندی از آن را نمیدهند. خود همین ۱۶ آذر روز استکبارستیزی است و دانشجویان باید این علم را از چنگال استعمارگران دربیاورند.
قبلا دانشجو و جنبش دانشجویی راحت خیلی جاها نقش ایفا می کرد و حرفشان را می گفتند ولی امروزه برخی مسئولان ما گردن کلفت شده اند.
شادی گفت: کادر سازی در تراز انقلاب اسلامی، از چالش های مهم در بحث مطالبه گری است.
صبح امروز جمعی از دانشجویان بسیجی بمناسبت روز دانشجو با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز دیدار و به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
|< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10... > >|